McAfee – znane oprogramowanie antywirusowe. Czy warto dać mu szansę?

[Głosów: 1   Average: 5/5]

[kkstarratings]McAfee ma w swojej ofercie programy zapewniające ochronę antywirusową. Klient ma do wyboru trzy warianty programów. Pierwszy z nich VirusScan Plus jest to podstawowa wersja i zarazem najtańsza. Program oprócz ochrony przed wirusami wykrywa oprogramowania szpiegowskie, umożliwia naprawę zaistniałych problemów, jak również informuje użytkownika o wejściu na niebezpieczne strony.

Drugi wariant to Internet Security. Jest to rozszerzona wersja wcześniejszego oprogramowania. Oprócz funkcji podstawowych (takich, jakie ma VirusScan Plus) posiada jeszcze kilka innych min. ochronę danych osobowych ( typu; PESEL, czy numery kont bankowych) oraz skrzynki pocztowej, a także automatyczne zapisywanie danych na dyskach zewnętrznych, czy płytach.

Poza tym program pozwala zablokować dziecku dostęp do określonych stron. Rodzic może także określić czas, przez jaki jego pociecha może korzystać z Internetu. Trzecia opcja to Total Protection, która posiada najwięcej funkcji, co wiąże się także z najwyższą ceną.

mcafeeMc afee dodatkowo monitoruje sieć oraz sprawdza linki wysyłane w mailach, czy komunikatorach. Klient ma możliwość zwrotu zakupionego oprogramowania w ciągu trzydziestu dni. Mcaffe swoje produkty kieruje zarówno do osób indywidualnych, jak i firm, czy instytucji. Aktualizacje oprogramowania pobierane są automatycznie. Więcej informacji znajduje się na stronie producenta.

Prezentujemy także inne programy antywirusowe o możliwościach i charakterystyce zbliżonej do opisywanego: avast free, kaspersky internet security, norton internet security i inne przeznaczone na rok 2011 i 2012.

McAfee - opinie użytkowników:

  1. ma ktos ten program dla firmy? potrzebuje go na kilku komputerach. A i wlasnie ktory wariant polecacie? podstawowa wersja wystarczy? moj brat ma Internet Security ale On sie na to zdecydowal bo chcial zeby jego corka nie wchodzila na niebezpieczne strony ja w firmie racze tego nie potrzebuje;p a i jeszcze jedno tu pisze ktos ze sie zawiesza u Was tez sie to zdarza? mi pracownicy praktycznie cały czas korzystają z komputerów wiec byłoby to dla nich spore utrudnienie

    Odpowiedz
  2. do Irek:ja mam od kilku tygodni SaaS Endpoint Protection dla małych firm. Na razie jest ok ale jeszcze mało czasu mineło od zakupu. Zobaczymy jak bedzie dalej…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz