Jak dobrać jeansy do swojej sylwetki?

[Głosów: 1   Average: 5/5]

Przeglądając fora i inne serwisy można zauważyć, że sporo dziewczyn ma problem z dobraniem do swojej sylwetki jeansów. Często można przeczytać narzekania, że w każdych jeansach wygląda się źle. Nie musi tak wcale być. Wystarczy przestrzegać kilku ogólnych zasad. Po pierwsze trzeba mierzyć dużo spodni, dzięki temu można zobaczyć, w jakim fasonie lepiej się wygląda, a w jakim gorzej. Po drugie nie wolno kupować za małych jeansów. Często kobieta chcąc sobie udowodnić, że zmieści się w mniejszy rozmiar, (co zazwyczaj się udaje, bo jeansy są rozciągliwe) wybiera zamiast np. rozmiaru 30 rozmiar 28.

Nie jest to jednak dobrym rozwiązaniem, ponieważ za ciasne spodnie źle leżą i deformują sylwetkę.  Poza tym lepiej unikać spodni z bardzo niskim stanem, bo jest większe ryzyko, że spodnie podkreślą tzw. boczki. Nie powinno się również podwijać nogawek jeansów, bo optycznie skrócą sylwetkę.

Ponadto warto przyglądnąć się jak spodnie leżą na pośladkach. Nie powinno się kupować spodni, których kieszenie znajdują się poniżej pośladków, ponieważ spłaszczą pupę i będzie ona źle wyglądała. Wybierając jeansy warto kierować się również typem sylwetki. Dziewczyny, które mają obfite pośladki powinny wybierać spodnie ciemne, bez widocznych przetarć, z szerokimi prostymi nogawkami oraz kieszeniami na pośladkach.

Kobiety, które mają małe pośladki powinny wybierać spodnie bryczesy, z bocznymi kieszeniami, mogą być jasne.

Natomiast w przypadku posiadaczek sporego brzuszka dobrym rozwiązaniem są spodnie z wyższym stanem. Niewskazane są biodrówki. Dziewczyny, które mają krótkie nogi powinny wybierać spodnie proste, lub zwężane na dole. Najlepiej z lekko podwyższonym stanem.