Orange – czy warto skorzystać z usług operatora?

[Głosów: 4   Average: 3/5]

[kkstarratings]Firma Orange to operator telekomunikacyjny o światowym zasięgu swoich usług, który od 2005 roku działa również na terenie Polski, zastępując dawną ofertę Idea. Marka dość dynamicznie się rozwija i oferuje coraz szersze pakiety swoich usług w wielu różnych konfiguracjach. Co ciekawego może zaproponować ten operator na chwilę obecną?

Aktualna oferta operatora

Obecną ofertę przygotowaną przez tego operatora można tak naprawdę podzielić na 3 osobne kategorie, do których należą: telefonia komórkowa oraz stacjonarna, dostęp do internetu oraz pakiety telewizji cyfrowej. Jak z grubsza prezentują się podstawowe usługi?

Telefon komórkowy z abonamentem i na kartę

Oferta Orange. Źródło: https://www.orange.pl

W przypadku oferty telefonii komórkowej mamy tak naprawdę do wyboru standardową ofertę abonamentową, gdzie w większości przypadków umowa jest na 24 miesiące, bądź opcję po prostu na kartę, a więc z comiesięcznymi doładowaniami.

Pomijając najtańszą opcję abonamentową, mamy tak naprawdę nielimitowane połączenia oraz wiadomości SMS/MMS na terenie całego kraju, a nawet w Unii Europejskiej. Pakiety różnią się natomiast między sobą ilością internetu do wykorzystania oraz ceną, jaką trzeba zapłacić za telefon do umowy.

W przypadku wyboru oferty na kartę każdy klient może korzystać z wielu różnych pakietów i dopasowywać usługę do własnych potrzeb.

Telefon stacjonarny

Operator Orange przejął niegdyś łącza należące do nieistniejącej już Telekomunikacji Polskiej, czego efektem są usługi telefonu stacjonarnego, które wciąż są dostępne. Osoby zainteresowane mogą wybierać z dwóch podstawowych pakietów oferujących pewne miesięczne limity połączeń, bądź mogą zdecydować się na droższą opcję, ale bez limitów.

Internet mobilny i stacjonarny

W przypadku internetu mobilnego, realizowanego w technologii LTE, operator oferuje 3 podstawowe pakiety danych: 10 GB, 50 GB oraz 250 GB. Można również korzystać z usługi internetu na kartę, w którym po prostu na bieżąco wykupuje się jeden z kilku pakietów danych, zależnie od potrzeb. Nie ma tutaj konieczności regulowania comiesięcznych opłat abonamentowych.

Również na 3 podstawowe pakiety dzieli się oferta internetu stacjonarnego, w tym przypadku światłowodowego, który dostępny jest na mocno ograniczonym obszarze dużych miast. Dostępne pakiety oferują prędkości do 100 Mb/s, do 300 Mb/s lub do 600 Mb/s. W cenie każdego pakietu znajduje się już urządzenie odbiorcze.

Telewizja cyfrowa

Ostatnia usługa to już telewizja cyfrowa w wysokiej jakości obrazu. Tutaj ponownie mamy do czynienia z 3 podstawowymi pakietami, w których znajdziemy 47, 80 lub 97 kanałów HD.

Ceny usług – gdzie je sprawdzić?

Szybkość internetu mobilnego to podstawa

Osoby zainteresowane skorzystaniem z jednej z usług, które chcą dokładniej poznać ceny pakietów, powinny skierować swoje kroki na oficjalną stronę firmy. Tam bowiem bardzo dokładnie rozpisany jest cennik, a do tego w wygodny sposób można konfigurować usługi według własnych potrzeb, aby na koniec również poznać pełną cenę wybranego przez nas pakietu.

Awaryjność?

Szczególnie w przypadku dostępu do internetu, ale także telewizji cyfrowej, bardzo ważne jest to, aby awaryjność utrzymywała się na możliwie najniższym poziomie. Sprawdziliśmy więc opinie wielu obecnych oraz starych klientów operatora, aby sprawdzić, czy firma ma większe problemy z awariami.

Okazuje się, że większość osób nie narzeka na awaryjność. Jak można dowiedzieć się z komentarzy, awarie zdarzają się bardzo rzadko i nawet jeśli się pojawią, to sprawnie są usuwane. Potwierdza się to w zapewnieniach operatora, który chwali się profesjonalną obsługą serwisową.

Prognozowana vs aktualna szybkość Internetu

O ile w przypadku prędkości dostępu do internetu mobilnego w technologii LTE nie można póki co liczyć na jakieś poważne zmiany, tak w przypadku internetu stacjonarnego, światłowodowego, sprawa wygląda już nieco inaczej.

Operator dość dynamicznie inwestuje dzisiaj w nowe sieci światłowodowe, które coraz szczelniej oplatają duże miasta naszego kraju. Już niedługo dostępność internetu stacjonarnego od tego operatora, z gwarancją bardzo wysokich transferów, na pewno będzie większa, co zresztą zapewnia sama firma.

Krótkie FAQ usług telefonicznych

Oferta komórkowa

Jak sprawdzić stan konta w Orange?

Sprawdzenie stanu konta w ofercie telefonii komórkowej jest możliwe na kilka sposobów. Najbardziej polecane jest skorzystanie ze specjalnej aplikacji mobilnej, bądź z logowania bezpośrednio na stronie firmy.

Można jednak również skorzystać z krótkiego kodu *124*# zatwierdzonego zieloną słuchawką albo skontaktować się z obsługą klienta pod numerem *500.

Jak zarejestrować numer w Orange?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, każdy użytkownik telefonu na kartę ma obowiązek rejestracji numeru na swoje dane osobowe. W przypadku tego operatora jest to dość proste, gdyż oprócz możliwości zrobienia tego w salonach, rejestracji da się dokonać również w wielu sieciach partnerskich, przede wszystkim w sklepach i na stacjach benzynowych.

Dodatkowo obecni abonenci sieci mogą rejestrować kolejne numery na siebie poprzez wysłanie darmowego SMS-a pod numer 80280, w którego treści wpisuje się numer już zarejestrowanego telefonu.

Jak włączyć i wyłączyć pocztę w Orange?

Chcą skorzystać z poczty głosowej oferowanej przez operatora, należy wysłać darmowego SMS-a o treści „START” pod numer 501. Wyłączenie usługi polega na wysłaniu kolejnego SMS-a, pod ten sam numer, ale z treścią „REZ”.

Pocztę głosową można w dużym stopniu konfigurować według własnych potrzeb, poprzez zadzwonienie na numer *501.

Jak przenieść swój numer do Orange?

Przeniesienia numeru z innej sieci do Orange można standardowo wykonać w stacjonarnych salonach operatorach, ale istnieje również opcja online. Wystarczy wypełnić specjalny wniosek online dostępny na stronie i przesłać go do operatora. Następnie kurier dostarcza nową kartę SIM, którą należy po prostu aktywować w telefonie.

Opinie?

Jeden z największych operatorów telefonii komórkowej w Polsce może pochwalić się ogromną ilością opinii na swój temat, gdyż działa już od prawie 14 lat. Większość opinii jest zdecydowanie przychylna firmie. Usługi chwalone są nie tylko przez osoby prywatne, ale i przez firmy, gdyż warto pamiętać o tym, że operator ma dość dobrze rozbudowany pakiet usług dedykowanych przedsiębiorcom.

Czy i gdzie warto zamówić?

Decyzja o tym, czy warto zainteresować się usługami tej marki, jest bardzo indywidualna i na pewno wymaga solidnego przemyślenia. Co jednak pewne, to jeśli już decydujemy się na jakąś ofertę, na pewno warto składać swoje zamówienia poprzez internet.

W przypadku większości podstawowych cen w ofertach online możemy liczyć na pewne upusty, dzięki którym jest taniej niż przy wyborze tych samych usług w salonie. Dodatkowo na stronie operatora dość często pojawiają się różne oferty promocyjne.

Orange - opinie użytkowników:

 1. do przemo1: ja mam u nich abonanament dla firm no i jest w porzadku ale telefon który dostałem juz dwa razy był naprawiany. Poza tym jest ok

  Odpowiedz
 2. Mam teraz w orange ale telefon na karte. Jest w porzadku. zastanawiam sie jednak nad abonamentem i tu moje pytanie. Powiedzcie, jak jest z rozwiązaniem umowy? bo u mojego poprzedneigo operatora z rozwiązaniem umowy były spore kłopoty.Żeby wczesniej rozwiazac musiałabym zapalcic kare dlatego czekałam do konca umowy. Porazka;/ nie chce popełniac tego samego błedu;p a i jeszcze jedno jaki abonament polecacie? zalezy mi na minutach do wszystkich sieci;)

  Odpowiedz
 3. zuza ja jestem od paru ładnych lat w orange i jestem zadowolona. Mam smart plan halo i jest ok. Tylko, że nie ma minut do wszystkich sieci i dlatego chyba zmienie na rozmowy bez limitu;)

  Odpowiedz
 4. do przemo1: z tego co zauwazyłam to orange jak i inni mają lepsze oferty dla firm niz dla klientów indywidualnych;p mi jiestety nie przysługuje a szkoda;p

  Odpowiedz
  • Co sądzicie ludziska o Orange? Dziewczyna ma tel w tej sieci i chce mieć do niej za darmo. Czy się opłaca kupować tam abonament, mają dobre telefony? Nigdy nie korzystałem z usług tej sieci, a komentarze w necie tak średnio mnie przekonują.

   Odpowiedz
 5. Jak dla mnie to operator jak każdy inny. Każda sieć ma swoje plusy i minusy i Orange nie jest inny. Na plus dla mnie dobry zasięg neta i telefonii komórkowej, a do tego w miarę bogata oferta smartfonów.

  Odpowiedz
  • Abonamenty są trochę wysokie biorąc pod uwagę ilość minut do innych ieci, esów nie ma w abonamencie tylko za dodatkową dyche trzeba kupić pakiet bez limitu, ale tak ogólnie to jestem zadowolony.

   Odpowiedz
 6. Każdy operator podaje, że prędkość do jakiejś wartości, ale nie ma dolnej granicy, wiec jak dla mnie nie oszukują tylko czasem trochę naginają… W każdym bądź razie z LTE w Orange jestem nawet zadowolony, nie jest tak źle, ale nie wiem jak u innych.

  Odpowiedz
 7. czy naprawdę nie ma żadnej opcji zarejestrowania swojego numeru telefonu na kartę bezpośrednio przez internet? Mieszkam w takiej dziurze, że do najbliższego salonu naprawdę mam niestety bardzo daleko :/

  Odpowiedz
 8. Ktoś korzysta może z ich światłowodu? Ile czeka się tak mniej więcej na podłączenie do sieci po zgłoszeniu chęci podpisania umowy? Druga sprawa to czy do internetu światłowodowego potrzebna jest jakaś specjalna karta sieciowa w komputerze czy ta standardowa jest OK.

  Odpowiedz
 9. witam. Orientuje się ktoś może ile kosztuje poczta głosowa u tego operatora? Nigdzie nie mogę znaleźć żadnego cennika. Czy to oznacza, że jest za darmo???

  Odpowiedz

Dodaj komentarz